Łazienka

Wanna z prysznicem – kilka sposobów na umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym

Wanna z prysznicem - kilka sposobów na umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym

Zrozumienie, jak wybrać prysznic, który będzie działał doskonale i przetrwa codzienne użytkowanie jest kluczowe, ponieważ nikt nie chce zakłóceń związanych z koniecznością zmiany tak integralnej armatury. Podczas gdy odpowiednie płytki, kolor farby czy armatura sanitarna są zawsze bardzo ważne, gdy patrzymy na pomysły na łazienkę, funkcjonalne, części są być może najbardziej kluczowe ze wszystkich.

Jak wybrać prysznic z wanną?

Planując projekt, w którego skład wchodzi wanna z prysznicem, łatwo jest skupić się na estetyce i można zapomnieć o praktycznych aspektach związanych z ciśnieniem wody lub miejscem ułożenia rur. Ale gdy zastanawiamy się, jak wybrać prysznic, te elementy są kluczowe. To one zadecydują o wrażeniach z kąpieli i pozwolą ci jeszcze bardziej cieszyć się nową łazienką.

Wiedza na temat rodzaju posiadanej przez nas baterii i ciśnienia wody, jakie zapewnia, lub tego, czy musimy zainstalować nowy prysznic na ścianie wnękowej, pomoże nam nawet zawęzić wybór prysznica. Na przykład duże prysznice będą wymagały większej mocy, a więc i dobrego ciśnienia wody.

Prysznic z wanną i baterią termostatyczną

Prysznice z baterią termostatyczną są najczęściej spotykanym typem prysznica i są sprzedawane w dwóch częściach: zawór i głowica prysznicowa. Zawór jest elementem technicznym, który pobiera ciepłą i zimną wodę z instalacji i posiada elementy sterujące do regulacji temperatury i przepływu.

wanna z prysznicem

Można zdecydować się na zawór natynkowy, który znajduje się na powierzchni ściany, lub na baterię podtynkową, która jest wbudowana w ścianę, z widocznymi tylko elementami sterującymi. Dostępne w szerokim wyborze stylów, od klasycznego po ultra elegancki, łatwo znaleźć taki, który będzie pasował. Jednak wymagają one dobrego ciśnienia wody, więc nie będą pasować do każdego domu, chyba że zainstalujesz pompę.

Prysznice elektryczne

Te montowane na ścianie urządzenia podgrzewają zimną wodę z sieci na żądanie, co czyni je ekonomicznym rozwiązaniem. Wzory są ograniczone, ale prysznice elektryczne są szczególnie przydatne w dodatkowych łazienkach i w ruchliwych gospodarstwach domowych, gdzie inne rodzaje pryszniców tracą ciśnienie, gdy kran jest włączony. Jako pomysły na łazienkę w piwnicy, na przykład, model elektryczny jest idealny.