Prysznice

Wanna czy prysznic – aktualne dylematy w aranżacji łazienki

Zastanawiając się nad aranżacją przestrzeni łazienkowej, często musimy podjąć kilka ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem – jednego z podstawowych elementów wyposażenia łazienek. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Niestety na posiadanie jednego i drugiego nie każdy może sobie pozwolić.

Wyposażenie łazienek – stawiamy na komfort oraz funkcjonalność

Łazienka, to z reguły niewielkie pomieszczenie, które powinno być funkcjonalne i wygodne. Nie jest łatwo odpowiednio zaaranżować przestrzeń łazienki, aby spełnić te dwa warunki. Niemniej jednak jest to możliwe, zwłaszcza, że producenci wyposażenia łazienkowego oferują szereg rozwiązań, dających wiele możliwości aranżacyjnych nawet w najmniejszych łazienkach.

Wanna czy prysznic – dylematy ciągle aktualne

Zwolenników jednego i drugiego rozwiązania jest sporo. Jednak kabiny prysznicowe są najczęściej wybieranym elementem wyposażenia łazienek. Prawdopodobnie ze względu na niewielkie rozmiary i łatwość ich wkomponowania w łazienkową przestrzeń oraz dostosowania do własnych preferencji. Ponadto są bardzo wygodne w użytkowania niezależnie od wieku. Sprawdzą się podczas kąpieli dziecka, ale również będą idealne dla osoby starszej.

Nie jest też tak, że wanny nie można zamontować w małej łazience. Na rynku dostępne są różne modele, które z całą pewnością będą funkcjonalne i komfortowe w małych pomieszczeniach. Wanna daje możliwość dodatkowego relaksu odprężenia się podczas kąpieli. Poza tym łatwo ją utrzymać w czystości pomimo potrzeby schylania się do niej. Może też stanowić dodatkowy element ozdobny przestrzeni łazienkowej – np. wanny wolnostojące.

Jeśli trudno nam się zdecydować na którąś opcję, można pójść na kompromis i wybrać wannę z parawanem. Wówczas mamy oba rozwiązania w jednym – wannę z prysznicem.