Umywalki

Umywalka wpuszczona w blat – niesłabnąca klasyka

Aranżacja wnętrz zna kilka klasycznych przypadków, które ciągle cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jaki przykład znajdziemy w łazience? Otóż tu na pewno będzie to umywalka wpuszczana w blat!

Rodzaje umywalek

Część czytelników zapewne się teraz zdziwi i zastanowi się, czy istnieją w ogóle inne rodzaje umywalek. Prawda bowiem jest taka, że większość w domach posiada właśnie umywalki wpuszczone w blat. Jakie zaś są inne typy umywalek? Z pewnością każdy z nas nieraz je widział, jednak nie zarejestrował ich świadomie – w końcu po co nam na co dzień wiedza o różnych umywalkach…

Możemy zatem zobaczyć umywalki nablatowe. Ich zaletą na pewno jest to, że posiadają one także funkcje estetyczne. Co więcej – nie wylewa się z nich woda. Jednak na pewno także zajmują bardzo dużo miejsca oraz są dość niepraktyczne.

Zalety umywalki wpuszczonej w blat

Czemu zatem warto zainwestować w klasyczną, zwykłą wpuszczaną w blat umywalkę? Przede wszystkim stanowi ona naprawdę wygodne rozwiązanie, które posiada wiele zalet.

1) oszczędność miejsca

Montując tę umywalkę zyskujemy naprawdę wiele przestrzeni, co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku małych łazienek.

2) praktyczność i estetyka

Warto także zauważyć, że w takim typie umywalek możemy spokojnie wpuścić całą armaturę z umywalki w szafkę czy w inny sposób ją zabudować, dzięki czemu nie jest już ona tak widoczna.

Wady umywalki wpuszczonej w blat

Czy taka umywalka ma w zasadzie jakieś wady? Owszem – jedną, ale w zasadzie nie bardzo poważną. Trzeba po prostu pamiętać, że w szafce pod nią będzie troszkę mniej miejsca, wobec czego należy uważnie ją zagospodarować.