Umywalki

Umywalka do łazienki – jaka?

Umywalka jest jednym z ważniejszych elementów w łazience, dlatego trzeba wybrać taką, która będzie ładna, ale równocześnie praktyczna. Podczas wyboru ceramiki nie warto kierować się wyłącznie ceną, gdyż najtańsze produkty będą słabej jakości. Pamiętajmy, że ceramika łazienkowa to inwestycja na lata, trzeba mieć to z tyłu głowy.

Rozmiar i kształt umywalki

Ze względu na to, że z umywalki każdy z nas korzysta kilka razy dziennie, trzeba wybrać taką, która będzie po prostu praktyczna. Na rynku wybór jest ogromny, także bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, aby umywalka rozmiarem pasowała do wielkości wnętrza, z drugiej strony nie może być za mała, bo będzie niepraktyczna. Równie ważna jest jej głębokość, która powinna zapewniać wygodę podczas mycia. Producenci oferują różne rozmiary umywalek, nie mniej jednak najlepiej wybrać nie mniejszą na głębokość, niż 40 cm.

Z jakiego materiału?

Chociaż najbardziej popularnym tworzywem nadal jest ceramika, to warto wiedzieć, że możliwości jest wiele. Można wybierać również spośród umywalek z granitu, marmuru, konglometaru oraz kompozytu.

Sposób montażu umywalki

Umywalki różnią się od siebie również ze względu na sposób montażu. Można wyróżnić modele wiszące oraz stojące, te drugie będą bardziej praktyczne, bo można ustawić je na szafce, w ten sposób zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie kosmetyków, czy środków czystości. Oczywiście taką umywalkę można postawić również na specjalnym blacie.

Stylowa ceramika od Catalano

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że cena idzie w tym wypadku w parze z jakością. To, dlatego warto sięgać po ceramikę wyłącznie od renomowanych, sprawdzonych producentów typu Catalano – https://www.banyo.pl/firm-pol-1274958295-Catalano.html, to włoska marka, która proponuje nowoczesną, stylową i funkcjonalną ceramikę w rozsądnych cenach.