baseny

Troska o basen ogrodowy

Wcale nie trzeba być bogaczem, żeby mieć w ogrodzie basen. I zgoda, budowa stacjonarnych basenów pochłania masę czasu i pieniędzy. Na szczęście w sezonie letnim w sklepach masowo pojawiają się baseny ogrodowe, które rozkłada się łatwo i przyjemnie. Ale kupno samego basenu to nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze sprzęt, dzięki któremu bez przeszkód będzie on służył przez całe lato.

Pompa

Baseny ogrodowe takie jak z https://www.dobrebaseny.pl/BASENY-OGRODOWE-c236 to małe przestrzenie, dlatego woda w nich musi być na bieżąco filtrowana. W zestawie z basenem zazwyczaj kupić można pompę, która do basenu podłączona jest przy pomocy dwóch grubych rur. Wystarczy podłączyć ją do prądu na dwie godzinki dziennie, a ona błyskawicznie oczyści wodę i natleni ją. Oczywiście, im większy basen, tym większa powinna być pompa.

Dla czystej wody

Aby utrzymać wodę w czystości, dobrze jest zakupić odpowiednie środki chemiczne. Chemia basenowa uchroni przed rozwojem glonów i grzybów. Uzupełnienie zapasu chloru w specjalnym dozowniku sprawi, że woda wciąż będzie czysta i nie zmieni koloru nawet po całym sezonie letnim. Dobrze jest także dokupić specjalne gęste sitko na długiej rączce, dzięki któremu można zbierać z dna wszelkie zanieczyszczenia: martwe owady, liście, pyłki.

Przy odpowiedniej trosce, wody w basenie nie trzeba będzie wymienić ani razu w ciągu całego sezonu letniego. To spora oszczędność. A dzięki basenowi w ogrodzie nawet w najbardziej upalne dni można zaznać ochłody.