Chemia

Tabletki do zmywarki – na co zwracać uwagę dokonując ich wyboru?

tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki, są nieodłączną częścią wyposażenia zmywarek. Bez nich odpowiednie zmycie naczyń, będzie praktycznie niemożliwe. Spory wybór tabletek na rynku powoduje, iż nierzadko nie mamy pojęcia, które z nich najlepiej wybrać. Różnić się mogą one od siebie właściwościami, ceną oraz marką. Najtańsze, będą kapsułki tylko z funkcją myjącą. Jednakże, należy do nich dokupić płyn nabłyszczający oraz sól. Z tego względu, niektórzy klienci preferują kupowanie wielofunkcyjnych detergentów, które nie tylko będą myły, ale też zabezpieczą zmywarkę przed ewentualnym osadzeniem się kamienia. 

Na co zwracać uwagę wybierając tabletki do zmywarki? 

Przeznaczenie oraz rodzaj tabletek 

tabletki do zmywarki

Od tego, zależna będzie funkcjonalność wybranego produktu. Jednofunkcyjne tabletki, są zdecydowanie najtańsze, a do tego proste w działaniu. Dodatkowe opcje, są jednakże bardzo ważne. Zaliczyć do nich można zmiękczanie wody, ochronę części zmywarki przed osadzaniem się kamienia, czy też nabłyszczanie naczyń. 

Skład tabletek 

Tabletki do zmywarek, są produktami dosyć skomplikowanymi pod względem chemicznym. Najczęściej, znajdują się w nich myjące środki alkaliczne, które odpowiadają za zmiękczanie wody bez zostawiania smug na naczyniach. Zawarte są w nich również fosforany, których najważniejsze zadanie, to czyszczenie oraz mycie. Środki powierzchniowo czynne, umożliwiają równomierne rozprowadzanie wody na każdym spośród naczyń. Inhibitory korozji, zaś chronią zmywarkę przed powstawaniem rdzy, a substancje zapachowe umożliwiają pozbywanie się niezbyt przyjemnych woni.