Akcesoria AGD

Suszarka suszarce nierówna, czyli o tym co oferują nam producenci suszarek do włosów i co warto wybrać

Planując zakup jakiegokolwiek sprzętu RTV czy AGD, stajemy przed trudnym wyborem. Produktów jest tysiące, producentów również, a mnogość funkcji i oferowanych innowacji potrafi przyprawić o ból głowy. Nawet podczas kupna suszarki do włosów – urządzenia, które mogłoby się wydawać, że jest najzwyklejszym domowym sprzętem – okazuje się, że czeka nas nie lada wyzwanie. Jak zatem odnaleźć się w gąszczu informacji i wybrać dla siebie urządzenie dopasowane do potrzeb i spełniające wszystkie oczekiwania? Przede wszystkim trzeba dokładnie przeanalizować, co oferują producenci, które funkcje są rzeczywiście potrzebne, a które są tylko chwytem marketingowym.

Nowoczesne suszarki – czym kuszą nas producenci?

Jak wiadomo największą bolączką używania suszarki do włosów, zawsze było ich elektryzowanie się, przesuszanie oraz pogarszanie ich ogólnej kondycji, dlatego innowacyjna suszarka, powinna chronić włosy przed niepożądanymi skutkami suszenia. Ponadto dla użytkowników suszarek, często liczy się również moc, a co za tym idzie, szybkość suszenia. W czasach ciągłego pośpiechu nawet taka czynność jak suszenie włosów musi być skompresowana do minimum. Co zatem oferują producenci, aby zaspokoić potrzeby swoich klientów? Przede wszystkim zwiększoną moc urządzeń. Nowoczesne suszarki są ultra mocne i gwarantują szybkie i skuteczne suszenie włosów. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja jonizacji, czyli zapobieganie elektryzowaniu się włosów.

Włosy po suszeniu, gładkie i łatwe do stylizacji – czy to możliwe?

Suszarka do włosów z jonizacją (https://manta.com.pl/product-category/agd/do-lazienki/suszarki/) według producentów chroni włosy przed przesuszeniem, zapewnia im połysk i elastyczność, a przede wszystkim eliminuje elektryzowanie. Suszarka do włosów z jonizacją działa na zasadzie katalizatora ładunków. Podczas suszenia mocny strumień gorącego powietrza powoduje wytrącanie się kationów, czyli ładunków dodatnich, powodujących elektryzowanie. Jonizator wytwarza natomiast ładunki ujemne – jony, które neutralizują działanie kationów, a tym samym zapobiegają elektryzowaniu się i zapewniają włosom doskonały wygląd i kondycję. Dla osób, które często korzystają z suszarki, takie efekty mogą być przekonującym argumentem do zainwestowania w nowoczesną suszarkę z jonizacją.