Umywalki

Podtynkowe i natynkowe baterie do umywalki i ich specyfika

umywalka nowoczesna

Jeden z ważniejszych podziałów, jakie dotyczą ściennych baterii do umywalki, obejmuje modele natynkowe i podtynkowe. Każda z opcji ma zarówno zalety, jak i wady. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wiec zastanowić się tak nad jedną, jak i nad drugą ewentualnością.

Natynkowe baterie do umywalki i ich specyfika

Baterie natynkowe są znane od lat, nic więc dziwnego, że dziś taki sposób montażu jest zwykle opisywany jako klasyczny. Zakłada bezpośrednie przyłączenie baterii do instalacji. W tym przypadku armaturę przytwierdza się do ściany, zarówno na umywalce, jak i na blacie pozostaje więc wolna przestrzeń, którą można zużytkować na wiele sposobów.
Największym plusem takiej metody instalacji baterii jest łatwy dostęp, z którym mamy do czynienia w przypadku awarii. Gdy pojawią się jakiekolwiek problemy bez większych trudności można naprawić usterkę. Także zamiana baterii na nowy model nie powinna stanowić poważniejszych trudności. Nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że bateria umywalkowa tego rodzaju nie jest droga, w sklepach zaś można mówić o dużym zróżnicowaniu kolorystycznym i funkcjonalnym takich modeli. I choć często można usłyszeć, że mowa tu o rozwiązaniu, które jest nawiązaniem do przeszłości, projektanci wnętrz nie mają wątpliwości co do tego, że trudno o bardziej ponadczasowy design.

umywalka do nowoczesnej łazienki

Podtynkowa bateria umywalkowa i jej cechy

Zwolennicy nowoczesnych łazienek nie przepadają za widokiem baterii, które posiadają odsłonięte wszystkie elementy montażowe. Często można zresztą usłyszeć, że w niewielkim pomieszczeniu takie rozwiązanie jest zwyczajnie niepraktyczne. Dobrze jest więc mieć pewność, że wcale nie trzeba się na nie decydować, bo z pomocą przychodzą umywalkowe baterie podtynkowe. W ich przypadku z zewnątrz widoczna jest jedynie wylewka oraz dźwignia przeznaczone do regulacji strumienia wody. Wszystkie inne mechanizmy są bezpiecznie ukryte pod tynkiem, gdzie zresztą znajduje się miejsce także dla głowicy. Baterie podtynkowe mogą dać się we znaki podczas awarii, ich nowoczesny, minimalistyczny design sprawia jednak, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup.