Prysznice

Podtynkowe baterie prysznicowe -zalety i wady

Dla wielu osób montowana w ścianie wodna instalacja to duża oszczędność miejsca (szczególnie wartościowa w małych pomieszczeniach) oraz niezwykle nowoczesny design, na który stawia obecnie wiele osób. Jednak podtynkowa bateria prysznicowa to rozwiązanie które ma zarówno swoje niepodważalne zalety, jak i wady.

Jak wybrać najlepszą baterię podtynkową

Wybierając prysznicową podtynkową baterię kierować się należy nie tylko jej estetyką, ale w głównej mierze funkcjonalnością oraz jakością wykonania (im lepsza tym bateria z powodzeniem będzie służyła dłużej). Wybór baterii należy przemyśleć niezwykle starannie (jak i dobór dodatków do niej), bowiem po jej zamontowaniu wszelkie wprowadzanie zmian będzie dość czasochłonne i wymagające sporych nakładów pracy, przede wszystkim dlatego, że konieczne będzie ponowne rozkuwanie ścian. Przy podtynkowej armaturze warto też zastanowić się nad wykorzystaniem różnego rodzaju rozwiązań, które nie tylko ułatwią montaż, ale również i czyszczenie poszczególnych elementów.

Największa wada – duże koszty

Baterie prysznicowe podtynkowe mają mnóstwo zalet (są nie tylko estetyczne, ale również bardzo funkcjonalne, a przy tym nie zajmują zbyt wiele miejsca) to jednak mają wadę, która dla wielu jest dość znacząca – w porównaniu do innych rozwiązań są dość drogie. Wysoka cena wynika przede wszystkim z zastosowania nowoczesnych materiałów, solidnych i bardzo trwałych (nie dotyczy to jednak armatury z najwyższej półki cenowej pochodzącej od mało znanych producentów) materiałów, które pozwalają na efektywne użytkowanie prysznicowej baterii łazienkowej przez długie lata. Ponadto warto mieć świadomość, że podtynkowe korpusy baterii po zamontowaniu nie nadają się już do demontażu i ponownego zamontowania (wyjątek stanowi tu przypadek, w którym w łazience znajduje się specjalny podtynkowy box).