Płytki

Paradyż Silence – łazienka w ciepłych beżach

Paradyż Silence

Jedną z pierwszych decyzji jakie podejmuje się planując aranżację lub remont łazienki jest wybór tonacji kolorystycznej, w jakiej powinna być urządzona. Tak naprawdę decyzja ta dotyczy koloru ścian i podłogi, bo to one stanowią największe powierzchnie nośne dla koloru. Czym się przy jej podejmowaniu kierować? Lepsze ciemne czy jasne kolory? Mat czy połysk? Gładko, czy z wzorem? A odpowiedź jak zwykle jest uniwersalna – to zależy. 

Wpływ koloru i wzoru na przestrzeń

Dobrze wiedzieć,  że dzięki kolorowi płytek ściennych i podłogowych można sobie skorygować przestrzeń łazienki. 

Chcąc uzyskać wrażenie ciepła i przytulności wybrać należy kolory ciepłe – żółcie, czerwienie, brązy i beże. Chłód ale również elegancję i szyk dają kolory zimne – zielenie, błękity i biel. 

Kolory intensywne zmniejszają optycznie łazienkę, kolory pastelowe ją powiększą. Szerokość pomieszczenia można wizualnie regulować kolorem na ścianach równoległych – ciemne zwężą, jasne poszerzą łazienkę.. 

Zastosowanie płytek Paradyż Silence podobnych to tych (https://www.ekspercilazienek.pl/silence-paradyz), spowoduje, że łazienka będzie wydawać się oazą spokoju – miejscem odpoczynku i wyciszenia. Jej ciepłe, stonowane beże i szarości kojarzą się z piaskiem i kamieniem. Przebywanie w takiej łazience da wrażenie pobytu na plaży lub w antycznej budowli. Kombinacja matowych i błyszczących powierzchni wniesie do pomieszczenia refleksy światła.

Paradyż Silence

Elementy linii Paradyż Silence 

Linia Paradyż Silence zawiera prostokątne płytki ścienne, kwadratowe płytki ścienno – podłogowe oraz mozaikę prasowaną w formie rombów. W kolekcji występują zarówno elementy gładkie, jak i ze strukturą powierzchniową czy wzorem przypominającym ornament. 

Dzięki zastosowaniu płytek Paradyż Silence wnętrze łazienki nabierze harmonijnego charakteru, który stanie się tłem do wypoczynku po dniu pełnym wrażeń.