Płytki

Mozaika szklana we wnętrzach

Różnego rodzaju szklane powierzchnie cieszą się dużym powodzeniem w różnych stylach wnętrz. Szczególnie pożądane są we wnętrzach nowoczesnych oraz glamour. Mozaika szklana to dobry pomysł na stylowe i oryginalne wnętrze.

Zastosowanie szklanej mozaiki w domu

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się to oryginalne rozwiązanie? Ozdobne mozaiki szklane na ścianę są najczęściej zakładane w łazience, na przykład jako obudowa wanny, a także w kuchni, gdzie sprawdzą się na ścianie zamiast płytek. Są dostępne w różnych formach oraz kolorach, pozwalających uzyskać najbardziej pożądany efekt. Niebagatelną zaletą mozaiki jest możliwość zakładania jej także na zaokrąglonych powierzchniach, takich jak nietypowe wanny czy baseny. Dzięki temu, mozaika oferuje znacznie większe możliwości niż tradycyjne płytki.

Właściwości mozaiki szklanej

Co czyni ten materiał tak popularnym? Oprócz licznych możliwych zastosowań, jest bardzo ceniony za wyjątkową wytrzymałość. Mozaika jest wodoodporna i mrozoodporna, nie szkodzi jej wilgoć ani gwałtowne zmiany temperatury. Dzięki temu, można ją z powodzeniem zastosować w kuchni czy łazience zamiast płytek z ceramiki. Mozaikę można też użyć w połączeniu z tradycyjnymi płytkami, jako tzw. dekory. Należy przy tym pamiętać, aby miały podobną grubość, dzięki czemu nie będą oznaczały się na ścianie.

Produkcja mozaiki

Ze względu na dość skomplikowany i długotrwały proces produkcji, który częściowo jest wykonywany ręcznie, cena mozaiki jest wyższa niż na przykład cena ceramicznych płytek. Mimo to, nie brakuje chętnych, którzy chcą posiadać szklaną mozaikę we własnej łazience bądź kuchni.