Płytki

Którą kratkę ściekową wybrać do łazienki?

Łazienka – pomieszczenie, które powinno zostać wyposażone w niezbędne elementy. Po to, aby wszystko to, co się tutaj znajduje, działało w bezawaryjny sposób. Chociażby, jeżeli chodzi o prysznic i odpowiednio zastosowane kratki ściekowe. Co też należy o nich wiedzieć? Okazuje się, że wiele osób podchodzi do tego w sposób lekceważący, czego efektem są częste awarie, do jakich dochodzi na powierzchni łazienki.

Wydajna kratka ściekowa

Kratka ściekowa to mały, ale bardzo ważny element. Trzeba powiedzieć to bardzo wyraźnie, aby każda osoba była w stanie zrozumieć, że do jej zakupu należy podejść w sposób poważny. To o czym należy pamiętać?

Chociażby o tym, że musi ona zostać tak skonstruowana, aby zapewniała całkowitą wydajność, jeżeli chodzi o odprowadzenie wody. Uwaga! Kratka odpowiada za odprowadzenie wody z dwóch miejsc. Nie tylko, jeżeli chodzi o powierzchnię podłogi, ale również miejsc, które znajdują się pod płytkami.

Tak, wilgoć przesiąka przez fugi, przedostając się do warstwy izolacyjnej. Sprawnie działającą kratka będzie w stanie odprowadzić również tam zalegającą wilgoć.

O czym trzeba pamiętać?

Decydując się na zakup kratki ściekowej, chociażby w sklepie REA HURT, należy pamiętać o takich czynnikach, jak:

  • korpus i pokrywa wpustu – z czego są one wykonane,
  • rodzaj osuszania dookoła wpustu,
  • obrzeże pokrywy oraz zastosowane wzmocnienie,
  • pokrywa oraz jej wykończenie – w szczególności jeżeli chodzi o wieloletnie użytkowanie, czy nawet po tak długim okresie całość będzie się odpowiednio prezentować,
  • dylatacja i otwory znajdujące się dookoła – muszą one zapewnić odpowiedni przepływ wody,
  • średnica rury – dopasowana do potrzeb łazienki,
  • rodzaj wykonania syfonu – najlepszy ze stali nierdzewnej.

Na samym końcu należy dodać, że warto kupić kratkę, która posiadać będzie odpowiedni atest. Taki, który dopuszcza produkt do użytku. Warto również sprawdzić, czy producent zapewnia gwarancję, jeżeli chodzi o użytkowanie.