Łazienka

Kabina prysznicowa czy wanna – co wybrać?

kabina prysznicowa czarna

Wiele osób aranżując łazienkę, staje przed dylematem co wybrać, wannę czy kabinę prysznicową? Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje plusy. Aczkolwiek zdecydowana większość osób w ostatecznym rozrachunku wybiera kabinę łazienkową.

Nowoczesne kabiny prysznicowe kontra stylowe wanny wolnostojące

Producenci oferują szeroki wybór kabin prysznicowych, które wpisują się w nowoczesne trendy designerskie. Do wyboru są kabiny z brodzikiem i bez brodzika. Minimalistyczne kabiny walk-in składają się jedynie z jednej ścianki. Można także wybrać kabinę z płytkim lub głębokim brodzikiem. Dostępne są kabiny kwadratowe, prostokątne i półokrągłe o różnych rozmiarach, które doskonale wpasują się w każdy metraż łazienki.

Z drugiej strony na rynku dostępne są nowoczesne wanny, które można ustawić na środku łazienki lub przy ścianie. Producenci oferują szeroką gamę wzorów i kształtów, które doskonale pasują do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Jedyny minus wanny jest taki, że niestety w większości przypadków wielkość łazienki nie pozwala na jej zamontowanie. Prysznic jest także ekonomiczniejszy, gdyż podczas kąpieli zużywa się mniej wody.

Kabiny łazienkowe w stylu nowoczesnych i klasycznym

Oferta kabin prysznicowych jest niezwykle obszerna. Do wyboru są nowoczesne i minimalistyczne modele kabin, które składają się z tafli szkła, a do ścian są montowane przy pomocy mało widocznych elementów. Osoby ceniące klasyczny styl mogą zdecydować się na kabiny z piaskowanymi szybami, które dodatkowo są zdobione. W łazience urządzonej w stylu pałacowym doskonale będzie wyglądać kabina ze złotymi wykończeniami i z deszczownicą.

Producenci prześcigają się w coraz do ciekawszych projektach, co przekłada się na większy wybór i możliwość dopasowania kabiny do każdej aranżacji. Dlatego zdecydowana większość osób stojąc przed wyborem kabiny i wanny, wybiera tę pierwszą. Kabiny prysznicowe można zamontować w niewielkich łazienkach oraz w tych bardzo dużych. Są wygodniejsze w użyciu, szczególnie dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się.