Płytki

Jakie płytki do łazienki wybrać?

oktagonalne płytki w łazience

Wybór płytek do łazienki nie jest łatwym zadaniem. Całe szczęście możliwości jest dużo, można wybierać spośród różnego rodzaju wzorów, rozmiarów, kształtów, także łazienkę można urządzić zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Do małej i do dużej łazienki

Płytki do łazienki trzeba wybrać uwzględniając rozmieszczenie poszczególnych urządzeń sanitarnych, trzeba dopasować je do wyposażenia, to ważne. Kolejna bardzo ważna rzecz to wielkość pomieszczenia, w małych łazienkach lepiej sprawdzą się nieduże płytki, chodzi o to, aby na podłodze były widoczne co najmniej dwa rzędy. Posiadając do zagospodarowania większą przestrzeń, oczywiście możliwości są większe. Dobrze mogą sprawdzić się płytki oktagonalne z charakterystycznym ośmiobokiem. To dość niestandardowe i ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Kwadraty mają pościnane rogi, na których znajdują się małe, ozdobne kostki. Po ułożeniu płytek oktagonalnych podłoga prezentuje się naprawdę oryginalnie.

Ważne jest to, aby dobrać taki rozmiar płytek, aby nie trzeba było ich za bardzo przycinać, co może okazać się dość problematyczne.

Jak układać płytki ceramiczne?

Ułożenie płytek nie jest trudnym zadaniem, także takie prace można przeprowadzić samodzielnie, jeśli podłoga jest wypoziomowana. Jeżeli nie lepiej powierzyć takie prace specjaliście. Przycinanie oraz klejenie płytek na dużej powierzchni wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia w takich pracach, o tym warto pamiętać.

Nie wystarczy pójść do sklepu i wybrać płytki ceramiczne, które nam się podobają, wcześniej należy rozplanować rozmieszczenie urządzeń sanitarnych i wtedy można zdecydować się na konkretny wzór. Najlepiej zdecydować się na jasne płytki w jednolitym kolorze, szczególnie jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów. Jasne kolory optycznie ją powiększą. Zbyt dużo wzorów może sprawić, że wnętrze będzie wydawać się przytłoczone.

Więcej oktagonalnych płytek znajdziesz na Home100