Łazienka

Jaką muszlę klozetową wybrać do łazienki?

toalety z łazienką.

Obecnie rozwiązaniem, które najczęściej spotyka się w przestrzeniach mieszkalnych, jest łączenie toalety z łazienką. Pozwala to na stworzenie jednego pomieszczenia o większych rozmiarach, w którym znajdują się wszelkie, niezbędne elementy armatury sanitarnej. Dlatego, podczas aranżacji wnętrza należy mieć na uwadze poszczególne strefy, które określone są już w fazie projektowej. To właśnie tutaj oznacza się umiejscowienie umywalki, odpływ wody z wanny lub kabiny prysznicowej, jak też umiejscowienie sedesu.

Nowoczesny wygląd łazienki

Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach łazienki prym wiodą sedesy podwieszane. Wszystko dlatego, iż tego rodzaju muszla klozetowa niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów, zarówno pod kątem estetyki, jak i również funkcjonalności. Przede wszystkim ułatwia to utrzymanie czystości w łazience. Niejednokrotnie przestrzeń z tyłu sedesu była trudnodostępnym miejscem, gdy ten był montowany bezpośrednio na podłodze. Podwieszany sedes ułatwia mycie podłogi, co przekłada się na higienę w łazience.

Eleganckie wykończenie łazienki

Muszle klozetowe podwieszane są montowane na specjalnym stelażu. Dlatego niezbędna staje się jego późniejsza zabudowa. To jednak sprawia, iż w łazience powstaje dodatkowa przestrzeń użytkowa, właśnie w postaci półki. Można tutaj przechowywać podstawowe przybory, chociażby świece zapachowe. Jednocześnie sprawia to, że wnętrze nabiera większej estetyki.

Co więcej, w przypadku muszli klozetowych, warto wziąć pod uwagę, deski do sedesu wolno spadające. Wszystko dlatego, że pozwala to na redukcję hałasu, zwłaszcza gdy ktoś odruchowo opuszcza deskę. To przekłada się również na ochronę samego kołnierza muszli klozetowej. Dlatego obecnie jest to rozwiązanie standardowe, które jest wykorzystywane praktycznie w każdej przestrzeni mieszkalnej.