baseny

Jak utrzymać czystą wodę w basenie?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego basenu do ogrodu. Taki basen to ogromna frajda dla całej rodziny, nie tylko dla najmłodszych. Duży basen ogrodowy po napełnieniu go wodą musi być jednak odpowiednio zabezpieczony, tak by nie trzeba było tej wody wymieniać zbyt często. Tylko wtedy korzystanie z przydomowego basenu nie skończy się ogromnym rachunkiem za wodę po sezonie letnim.

Jak utrzymać czystą wodę w basenie?

Pierwszy sposób na czystą wodę w basenie to po prostu odpowiednie zabezpieczenie go przed czynnikami zewnętrznymi. Jednym słowem basen trzeba zawsze nakrywać na noc, tak by nie dostały się do niego owady, różne śmieci niesione wiatrem, czy wreszcie zbyt dużo wody deszczowej. Warto kupić zatem pokaźnych rozmiarów plandekę (jeżeli nie jest dołączona do basenu), a następnie pamiętać o regularnym używaniu jej.

Inny sposób na utrzymanie czystości wody w basenie

Jak utrzymać czystą wodę w basenie (https://www.dobrebaseny.pl/news/n/235/Jak-utrzymac-czysta-wode-w-basenie) w inny sposób? Wystarczy kupić odpowiednią chemię do basenu, o co teraz na szczęście nie trudno. W sprzedaży znajdują się na przykład tabletki lub granulat z chlorem – ten środek doskonale czyści i odkaża wodę, w końcu to właśnie podobne środki używane są do dezynfekcji basenów miejskich. Można kupić też tabletki oparte na tak zwanej metodzie tlenowej. Poza tym znajdują się preparaty, których celem jest niszczenie różnego rodzaju glonów i innych organizmów tego typu. Warto kupić również tabletki utrzymujące prawidłowe pH wody w basenie. Taki zestaw środków kupiony na początku sezonu, z pewnością wystarczy do jego zakończenia.