Łazienka

Jak działają deszczownice łazienkowe?

DESZCZOWNICA BLUETOOTH REA MUSIC SHOWER

Współcześnie, ze względów ekonomiczno-ekologicznych, prysznice znajdują się niemalże w każdym mieszkaniu. Niemniej nie wszyscy zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z montażu deszczownicy, a jeszcze inni nawet nie wiedzą o jej istnieniu. Nic w tym dziwnego, w końcu niegdyś ta imitująca krople deszczu bateria prysznicowa była dostępna tylko dla klientów niektórych salonów SPA, jednak obecnie można zamontować ją w swojej kabinie prysznicowej nawet za mniej niż kilkaset złotych. Jak dokładnie działają deszczownice łazienkowe? Czy opłaca się je montować? Zagadnienia te zostaną omówione poniżej.

Zasada działania deszczownicy

Deszczownica prysznicowa ze sklepu łazienka Rea zawsze musi być zamontowana dosyć wysoko, kilkadziesiąt centymetrów nad głową użytkownika lub na suficie w kabinie prysznicowej. Dlaczego? Ponieważ celem jej montażu jest zapewnienie sobie możliwie jak największego rozproszenia wypuszczanej wody, tak aby pobyt pod prysznicem przypominał stanie na zewnątrz w trakcie deszczu. Jedyną różnicą jest tutaj możliwość dokładnej kontroli temperatury i siły „deszczu”, dzięki czemu można liczyć na niezwykłą przyjemność i odprężenie. Nowoczesne modele są też wyposażone w całą gamę najróżniejszych funkcji i ulepszeń, które wręcz zwielokrotniają odczuwaną pod prysznicem przyjemność.

Jakie korzyści wiążą się z montażem deszczownicy?

Oczywiście największą zaletą deszczownic są wrażenia zapewniane podczas każdego prysznicu. Jednak zainwestowanie w lepszy model pozwala również na oszczędność, ponieważ deszczownice w standardowej cenie zużywają znacznie mniej wody od zwykłego prysznicu. Ponadto deszczownice często potrafią wykonywać nawet hydromasaż ciała, co wpływa dobrze na samopoczucie oraz pozwala zaoszczędzić na drogich wizytach w salonach masażu. Nowoczesna bateria prysznicowa może również robić spore wrażenie na odwiedzających, zwłaszcza jeżeli zamontuje się ją na suficie.