Lustra

Jak dobrać lustro łazienkowe do wielkości pomieszczenia?

nowoczesne lustro do każdej łazienki

Nowoczesne budownictwo ma to do siebie, że najczęściej trzeba operować na małych przestrzeniach. Takie rozwiązanie ma zapewnić bardziej atrakcyjną cenę mieszkania, jednak stanowi ogromne wyzwanie w zakresie aranżacji poszczególnych pomieszczeń. No bo jak gustownie urządzić łazienkę, tak by zarówno znalazły się w niej wszystkie potrzebne sprzęty, a przy tym żeby uniknąć wrażenia natłoku przedmiotów?

Optyczne powiększanie łazienki

Jeżeli komuś przyszło korzystać z niewielkiej łazienki, to już podczas jej urządzania powinien pomyśleć nad tym w jaki sposób optycznie powiększyć jej przestrzeń. Wystarczy do tego wykorzystać kilka prostych trików. Oczywiście nie pozwolą one na zmieszczenie dodatkowych mebli, ale za to sprawią, że przyjemniej będzie się korzystało nawet z pomieszczenie w mikroskopijnym rozmiarze. Od czego trzeba zacząć urządzać łazienkę?

Wybór armatury i koloru pomieszczenia

W pierwszej kolejności wypada przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie elementy armatury łazienkowej będą niezbędne. Najważniejszą decyzją jest to czy wybrać wannę czy kabinę prysznicową. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Wybór powinien być uzależniony od dostępności miejsca – w małych łazienkach lepiej sprawdza się prysznic. Drugą kwestią jest wybór koloru ścian. Do małych powierzchni rewelacyjnie nadają się jasne kolory. Białe lub kremowe płytki na ścianach sprawią, że łazienka będzie wydawała się o wiele większa.

Wykorzystanie luster w łazience

Optycznie przestrzeń łazienki można powiększyć także dzięki odpowiedniemu montażowi luster. Lustra łazienkowe kupione w sklepie Eksperci Łazienek powinny być umieszczone nad umywalkami, tak aby ułatwiać zabiegi higieniczne. Dobre efekty daje umieszczenie luster na równoległych ścianach – dzięki temu łazienka od razu staje się o wiele większa.