Płytki

Drewnopodobne płytki w łazience – czy warto?

łazienkowe płytki drewnopodobne

Wiele osób marzy o łazience, w której na podłodze lub ścianach znajdzie się prawdziwe drewno. I choć jest to rozwiązanie możliwe, to jednak należy zauważyć, że kosztuje zbyt wiele i nie jest praktyczne. O drewno trzeba dbać, co niepotrzebnie zajmuje czas. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybór płytek drewnopodobnych.

Płytki drewnopodobne w łazience – jakie są ich zalety?

Jedną z zalet, jest to, że niezwykle przypominają drewno. Bez problemu znaleźć można modele, które mają do niego podobną nawet fakturę. Dzięki tym płytkom można więc stworzyć niewielkim kosztem piękną, nowoczesną łazienkę, w której dominować będzie biel i drewno. Kolejna zaleta tego nowoczesnego rozwiązania to cena. Niewątpliwie to tańsza alternatywa niż drewno. Jej wybór pozwoli zaoszczędzić fundusze chociażby na dodatki, które potrzebne są także w łazience. Płytki drewnopodobne są odporne na wilgoć. Dobrze znoszą częste czyszczenie. Nie trzeba więc martwić się o zarysowania. Ich mycie jest niezwykle proste i nie wymaga dużego nakładu czasu. To, co ważne, to także dobra reakcja tych płytek na ogrzewanie podłogowe, które coraz częściej pojawia się w polskich domach.

Gdzie warto umieścić płytki drewnopodobne?

Płytki tego typu to rozwiązanie zarówno do całej łazienki, jak i do jej części. Sprawdzą się wyłożone na całej podłodze, ale też na ścianach aż do sufitu. Dobrym pomysłem jest połączenie ich z innymi płytkami na przykład białymi. Drewnopodobny materiał można w takim przypadku umieścić na blacie bądź obudowie wanny. Świetnie sprawdzi się także w prysznicu bez brodzika. Dzięki takiej aranżacji można w prosty sposób podkreślić miejsce w łazience, które najbardziej się nam podoba.