Umywalki

Dlaczego warto wybrać umywalkę nablatową?

umywalka ceramiczna w każdej łazience

Umywalki nablatowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego: łączą wygodę i estetykę, nadają łazience niepowtarzalny styl. Kiedy warto zdecydować się na umywalkę nakładaną na blat? Który model wybrać i gdzie go kupić?

Czym jest umywalka nablatowa?

Na rynku dostępne są różne modele. Modelem stosowanym od lat są montowane na ścianie. Obecnie jednak dużo większą popularnością cieszą się modele, które łączyć można z meblami, zyskując tym samym wygodne miejsce do przechowywania. Umywalka nablatowa montowana jest, jak wskazuje nazwa, na blacie – czy to na fragmencie szafki, czy blacie drewnianym, kamiennym albo wyłożonym kaflami. Umywalka ma kształt misy – najczęściej prostokątnej lub okrągłej. Występuje w różnych wielkościach i głębokościach.

Jakie zalety więc mają?

Dlaczego warto wybrać ten model umywalki nakładanej na blat? Jest ceniona przede wszystkim ze względu na oryginalną estetykę. Jest wyjątkowo stylowa, świetnie odnajduje się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Dodaje im charakteru i przytulności. Dodatkowo umywalki nablatowe pozwalają oszczędzić miejsce pod blatem – oferując tym samym większą przestrzeń do przechowywania kosmetyków czy środków czystości. To praktyczne rozwiązanie, które docenią wszystkie osoby, którym zależy na zaaranżowaniu funkcjonalnej i miłej dla oka przestrzeni.

Gdzie kupić i jak dopasować umywalkę nablatową?

Umywalki nablatowe dostępne są w większości sklepów z ceramiką i akcesoriami do łazienki. Można kupić je w sklepach budowlanych oraz w małych, dizajnerskich butikach. Warto przejrzeć także ofertę online. Ważne, by zwrócić uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale również na rozmiar umywalki – ten musi być dopasowany do szerokości i głębokości mebla, na której umywalka ma zostać zamontowana.