Ogród

Dlaczego warto wybrać basen stelażowy prostokątny

Baseny ogrodowe są coraz popularniejsze. Warto zwrócić uwagę na baseny stelażowe. Są one wytrzymałe i można je użytkować przez wiele sezonów. Baseny stelażowe prostokątne nadadzą się nawet do małego ogrodu.

Ważny nie tylko rozmiar

Szukając odpowiedniego basenu, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego rozmiar, ale także i kształt. Basen okrągły potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca niż porównywalny basen stelażowy prostokątny o podobnej wielkości. Baseny stelażowe potrzebują dodatkowo około 1 m dodatkowo z każdej strony. Oprócz rozmiaru warto zwrócić uwagę na budowę basenu. Najpopularniejsze są baseny rozporowe i stelażowe. Baseny rozporowe są tańsze i prostsze do rozłożenia. Ich wadą jest podatność na działanie wiatru i innych czynników zewnętrznych. Baseny stelażowe są odporniejsze na działanie wiatru. Przy odpowiedniej konserwacji można ich używać przez wiele sezonów. Są za to droższe i bardziej skomplikowane przy rozkładaniu.

Okrągły czy prostokątny

Jeśli w ogrodzie jest dużo miejsca, a basen ma służyć do rekreacji, to warto wybrać basen okrągły. Jeśli natomiast priorytetem będzie pływanie, to najlepszy będzie basen stelażowy prostokątny (https:/dobrebaseny.pl/Baseny-stelazowe-prostokatne-INTEX-c280). Zajmie on mniej miejsca niż okrągły, a da o wiele większe możliwości do uprawiania sportu pływackiego.