Łazienka

Dlaczego podwieszana misa WC?

Sedes jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Pełni funkcję nie tylko użytkową, ale wpływa również na wystrój całego pomieszczenia. Urządzając naszą łazienkę, musimy zdecydować, jaki rodzaj muszli klozetowej zainstalujemy. Coraz częściej zamiast tradycyjnych sedesów stojących, stosowane są podwieszane misy WC.

Zalety podwieszanych mis WC:

  1. Zajmują mniej miejsca.
    Zbiornik na wodę i cały mechanizm do jej spłukiwania jest zamontowany pod tynkiem, na specjalnym stelażu, a brak podstawy daje dodatkową przestrzeń pod misą WC.
  2. Są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.
    W przeciwieństwie do sedesów stojących podwieszane misy WC nie mają podstawy, za którą zbiera się bród i kurz. Powierzchnia misy pozbawiona jest wgłębień i zakamarków utrudniających dokładne jej umycie.
  3. Sprawiają lepsze wrażenia estetyczne.
    Odpowiednio dobrany kształt i kolor misy, podnosi estetykę pomieszczenia, a niewidoczne: mechanizm spłukiwania wody, podstawa sedesu i szczególnie szpecące rury przy górnopłukach, nie zaburzają ogólnego wizerunku łazienki.

Jaką misę WC wybrać?

Decydujący wpływ na wybór będzie mieć wielkość naszej łazienki. Przy małych pomieszczeniach, doskonale sprawdzają się mniejsze miski, o smukłych i zaokrąglonych kształtach.

Zaoszczędzają powierzchnię użytkową, jednocześnie zwiększając wizualnie wnętrze. Dużo więcej możliwości wyboru, dają łazienki o większych gabarytach. Możemy tak dopasować kształt, rozmiar i kolor misy, żeby ładnie wkomponowała się, w ogólny styl pomieszczenia.

Wybierając misę WC, warto zdecydować się na taką, która nie ma wewnątrz tradycyjnego rantu, utrudniającego usuwanie brudu. W nowoczesnych rozwiązaniach system spłukiwania wody jest tak skonstruowany, że pomimo braku takiego rantu, woda nie rozpryskuje się na podłogę.

Wprawdzie podwieszane misy WC są znacznie droższe od tradycyjnych sedesów, to jednak ich zalety w zupełności rekompensują różnicę cen. Inwestując w taką misę, zwiększamy funkcjonalność naszej łazienki, podnosimy jej walory estetyczne, a sprzątanie staje się znacznie mniej pracochłonne.