dodatki

Czym charakteryzuje się porządna szklana butelka na olej?

butelka do oleju

Słabej jakości opakowanie może niestety szybko zepsuć nawet najlepszy jakościowo olej. Osoby odwiedzając sklep spożywczy i zamierzające kupić olej zwracają uwagę głównie na termin ważności i sposób tłoczenia. Mało kto jednak bierze pod uwagę opakowanie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Przyciemniona szklana butelka na olej wpływa bezpośrednio na jakość i trwałość oleju, dlatego też warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania.

Czy kolor butelki ma znaczenie?

butelka na oliwę i olej

Kolor butelki na olej odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też nie można przejść obojętnie obok tego elementu. Szkło o ciemnej barwie pozwala zachować wszystkie drogocenne wartości odżywcze. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można znacząco przedłużyć trwałość oleju. Jak powszechnie wiadomo olej należy chronić przed kontaktem z promieniami słonecznymi. Ciemna i szklana butelka na olej doskonale nadaje się do przechowywania w domu. Przy przezroczystych butelkach niestety może szybko dojść do jełczenia oleju. Godne polecenia są przede wszystkim ciemnozielone butelki, dzięki którym można rozwiązać problem z utlenieniem oleju.

Dlaczego warto postawić na szklane butelki na olej?

Zdrowe tłuszcze jak powszechnie wiadomo stanowią bardzo ważny składnik odpowiednio zbilansowanej diety. Jak powszechnie wiadomo w diecie tej ogromną rolę odgrywają oleje roślinne, które w swoim składzie mają nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki nim można uchronić się przed wieloma groźnymi chorobami układu krwionośnego i nowotworami. Najzdrowsze są oczywiście oleje rzepakowe i oleje z pestek winogrona. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszy się olej kokosowy i oliwa z oliwek. Osoby, które chcą na długo zachować najbardziej wartościowe składniki powinny jak najszybciej postawić na porządne butelki na olej. Szkło jest w 100% naturalnym tworzywem, które nie wchodzi w reakcje z olejem. Warto wspomnieć również o tym, że szkło nie jest szkodliwe dla środowiska naturalnego.