baseny

Co trzeba wiedzieć przed zakupem basenu ogrodowego?

Basen marki Intex to bardzo częsty wybór wśród właścicieli przydomowych ogródków. Zwłaszcza w gorące, upalne letnie dni okazuje się on jedyną deską ratunku, pozwalającą na szybkie orzeźwienie. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup przydomowego basenu, a także, jak utrzymać go w czystości przez cały okres wakacyjny.

Jaki basen do ogródka wybrać?

Basen marki Intex jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie połączenie jakości oraz niskiej ceny. Basen ogrodowy można kupić już bowiem nawet za kilkaset złotych, w zestawie z odpowiednim sprzętem i chemią basenową. Taki zestaw jest wystarczający, by utrzymać basen w dobrej kondycji przez całe wakacyjny sezon. Osoby, które biorą pod uwagę kupno basenu, przede wszystkim muszą określić, jaki rozmiar ich interesuje. Trzeba wiedzieć, że im większy rozmiar basenu, tym większy będzie koszt jego całkowitego napełnienia oraz ewentualnie – koniecznej wymiany wody.

Jak utrzymać w czystości wodę w basenie?

Może okazać się, że jeśli zakupiony basen ogrodowy jest sporych rozmiarów, to utrzymanie w nim czystości wody może okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem. Dlatego warto zadbać o to, by basen ogrodowy wyposażony był w odpowiedni system filtracyjny. Warto dokupić do niego także odkurzacz do basenu lub też pokrywę, która pozwala uchronić go przed wpadaniem zanieczyszczeń do wody w okresie, kiedy nie jest użytkowany.