akcesoria elektryczne

Ciekawy detal oświetleniowy

Żarówki ozdobne szturmem zdobyły już serca osób projektujących wnętrza i stały się elementem dekoracyjnym coraz częściej stosowanym w różnego rodzaju pomieszczeniach. Ich charakter sprawił, że te punkty oświetleniowe nie tylko są funkcyjne, ale przy tym bardzo dekoracyjne. Taka ozdoba umieszczona nad stołem lub na biurku jest bardzo intrygująca i zawsze zwraca na siebie uwagę osób odwiedzających właścicieli danego wnętrza.

Ciekawe i oryginalne kształty

Budowa żarówki ozdobnej jest prosta. Wydobywające się z niej światło uzyskuje się poprzez włókno węglowe. Takie rozwiązanie jest znane od lat. Toteż w przypadku takiej żarówki można śmiało powiedzieć, że przy jej projektowaniu sięgnięto po stare wzorce produkcji popularnych żarówek żarnikowych. Sama żarówka ozdobna, żarówką żarnikową jednak nie jest. Blask takiej żarówki jest bardzo ciepły i miły i potrafi nadać pomieszczeniu niesamowitego klimatu, pełnego tajemniczości, spokoju i dającego możliwości do odpoczynku, relaksu i kontemplacji.

Kształt żarówki ozdobnej

Bardzo ciekawy jest kształt żarówki ozdobnej. Najczęściej jest to świecąca się kula, która z daleka przypomina oszlifowany diament. Jednak są też propozycje podłużnych baniek, sopli lodowych czy małych kul okrągłych. Ciekawe kształty przybiera też żarnik, który umieszczony jest w takich żarówkach. Bywa on spiralny, prosty, ułożony nieregularnie lub naprzemiennie. Najczęściej żarówki są przezroczyste, ale czasami też są kolorowe. W tym wypadku producenci zadbali o to, by każdy mógł dopasować odpowiednią żarówkę do charakteru i stylu swojego wnętrza.

Gdzie najlepiej pasują takie żarówki?

Ozdobne żarówki doskonale wkomponowują się we wnętrza minimalistyczne, lofftowe, urządzone w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Bardzo ciekawy efekt daje nie tylko sama żarówka, ale także kabel, który ją łączy z sufitem. Dodatkowo sprzedawane są też żarówki, które można ustawić na stole. Jednak w tym przypadku są one umieszczane w oprawach drewnianych lub miedzianych. Są to wtedy naprawdę bardzo charyzmatyczne detale, które zdobią i oświetlają dane wnętrze.