dodatki

Wykończenie wnętrza podczas remontu

Dopieszczając swoje wnętrza po dokonaniu remontu warto zwrócić uwagę na listwy wykończeniowe. Są one dekoracyjną wisienką na torcie i potrafią naprawdę wiele zdziałać w dziedzinie wykończenia wnętrz.

Ważny element wykończeniowy

Listwy dekoracyjne świetnie spełniają swoją funkcję jako elementy maskujące drobne pęknięcia, zarysowania lub połączenia różnych powierzchni i materiałów.

Dodają wnętrzu dopracowany wygląd oraz mogą stanowić świetny element dekoracyjny. Listwy o ciekawym kształcie w interesujący sposób załamują na sobie światło tworząc w pomieszczeniu klimatyczną atmosferę.
Listwy dekoracyjne nie są istotnym elementem tylko ze względu na ich funkcję maskującą niedoskonałości, ale również ze względu na ich estetyczny wygląda dodający pomieszczeniu walorów wizualnych.

Listwy do płytek w łazience

Specjalne listwy wykończeniowe świetnie sprawdzają się jako listwy do płytek w łazience. Ukryją połączenia powierzchni i różnych rodzajów płytek takich jak zwykłe płytki ceramiczne z patchworkowymi lub mozaiką szklaną.

Listwy narożne będą też doskonale chronić kanty płytek, ponieważ jednym ze sposobów montażu płytek bez listw jest nacinanie krawędzi płytek pod kątem, tak aby połączone dwa elementy tworzyły kąt prosty, czyli róg. Takie połączenie mimo estetycznego wyglądu posiada dużą wadę jaką jest niższa wytrzymałość rogu i łatwość uszkodzenia. Lepiej zastosować listwę narożną, która zapewni trwałe i odporne na uszkodzenia połączenie.
Dodatkowo na rynku dostępne jest wiele wzorów i kolorów listw do płytek, więc każdy może dobrać odpowiedni rodzaj do swojej łazienki, koloru płytek oraz stylu. Płytki występują także w wielu wariantach cenowych i najczęściej cena zależy od materiału, z jakiego wykonana jest listwa. Najdroższe są listwy metalowe, które są idealne pod względem wizualnym do łazienek w stylu nowoczesnym.