Płytki

Podłoga w łazience – jaka?

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu, dlatego należy dołożyć starań i urządzić ją w odpowiedni sposób. Przede wszystkim trzeba zadbać o porządną armaturę oraz ceramikę. Jaką podłogę do łazienki wybrać?

Nowoczesna ceramika limone

Limone to ceramika produkowana przez polskiego producenta to co ją wyróżnia to ponadczasowe wzornictwo oraz szeroki wybór. W ofercie firmy można znaleźć płytki imitujące drewno, beton, marmur, w sprzedaży są również płytki w stylu patchwork, a także bardzo dekoracyjne płytki ścienne. Obecnie wielu architektów wnętrz wykorzystuje ceramikę limone – https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-ceramiczne/0,ceramica-limone w swoich projektach. Bez wątpienia warto zdecydować się na płytki podłogowe tego producenta, ze względu na to, że ich materiały są solidne. Pamiętajmy, aby decydować się na zakup płytek podłogowych od renomowanych producentów, takie z pewnością dużej posłużą.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Wybierając płytki podłogowe nie warto sugerować się wyłącznie walorami estetycznymi czy ceną. Prawda jest taka, że w tym wypadku cena idzie w parze z jakością, dlatego na płytkach nie warto zbytnio oszczędzać, w końcu jest to zakup na lata, a nie na sezon. Poza tym należy mieć na uwadze takie parametry jak nasiąkliwość, ścieralność czy antypoślizgowość. Te elementy są szczególnie ważne w takim pomieszczeniu, jak łazienka, gdyż tam wilgotność jest podwyższona.

Jak widać wybór płytek podłogowy nie jest taki łatwy, jako mogłoby się wydawać. Trzeba mieć na uwadze bardzo dużo parametrów, nie warto decydować się też na pierwszą lepszą ofertę. Warto na początku przejrzeć kilka ofert porównać ceny i wybrać takie płytki, które będą trwałe, estetyczne, ale też łatwe do utrzymania w czystości, co też jest ważne. Łazienka jest pomieszczeniem dość wymagającym, trzeba mieć na uwadze to, że panuje w nim większa wilgotność.