Akwarela czy obraz olejny?


Jeżeli myślimy o dekorowaniu wnętrz, nie musimy ograniczać się jedynie do bibelotów czy innych ozdób w postaci na przykład porcelanowych figurek. Doskonale w tej roli sprawdzą się obrazy na ścianę.

Obrazy na ścianę a kolorystyka

Obrazy na ścianę nie muszą być nasycone soczystymi barwami, jeśli miałoby to kłócić się z wystrojem pomieszczenia. Wybór kolorystyki zależy, pomijając upodobania, od obiektywnych czynników. Jeżeli znajdujące się w danym pokoju sprzęty i dodatki są utrzymane w jaskrawej tonacji kolorystycznej, to powieszenie na ścianie rzucającego się w oczy nie będzie stosowne. O wiele lepiej byłoby powiesić go w pomieszczeniu urządzonym w niemalże surowym stylu, gdzie barwy nie odgrywają znaczącej roli.

Obrazy na ścianę, czyli kilka słów o technikach ich wykonywania

Wiadomo, Matejko był tylko jeden, ale także we współczesnym świecie możemy pokusić się o poszukanie ręcznie malowanych obrazów na ścianę. Miniaturowe akwarele mogą zginąć w przestronnym salonie, jednak doskonale będą pasowały do jadalni, kuchni czy sypialni. W salonie natomiast śmiało można powiesić obrazy olejne, które przede wszystkim charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Schodowe włączniki dotykowe
Ciekawe ramy do plakatów a wystrój

Dodaj komentarz

<\/body>