Skandynawska łazienka


dodatki-skandynawskieŁazienka w skandynawskim stylu charakteryzuje się prostotą oraz surowością wykonania. Nie ma tutaj zbędnych półeczek czy ozdobnych elementów. W tym stylu stawia się na funkcjonalny minimalizm oraz jasność i przejrzystość wnętrza. Dodatki łazienkowe w skandynawskim stylu to ewentualnie jakieś krzesełko wsunięte pod mebel lub drewno (lub jego imitacja), którym obłożona może być wanna.

Meble w stylu skandynawskim do łazienki również są proste i surowe, często w takich łazienkach można znaleźć meble i przedmioty, które nie są typowymi sprzętami do łazienki, może to być na przykład stara komoda albo półeczki wykonane z drewna lub kamienia. Często takie meble są stylizowane na starsze niż w rzeczywistości są.

W łazienkach w stylu skandynawskim króluje jasność. Odcienie wykorzystywane w tym pomieszczeniu to biel, odcienie beżu i brązu oraz wszelkie szarości i imitacji kamieni. Dobrze jak w łazience jest okno. Takie okno nie jest niczym przesłaniane by jak najwięcej promieni słonecznych mogło wpaść do łazienki. Stosuje się ewentualnie delikatne rolety. Efektem, który optycznie powiększa łazienkę daje powieszenie dużego lustra lub kilku mniejszych – jest to częsty zabieg stosowany w tego typu łazienkach.

Po zakupy i poradę
Schodowe włączniki dotykowe

Dodaj komentarz

<\/body>